Ev Yöreseller Yeşil Zeytin

Yeşil Zeytin

ile Hatay Yöreseller
0 yorum

KIRIK YEŞİL ZEYTİN (EL KIRMA)

Hatay Yeşil Zeytin Hatay’ ın en lezzetli zeytinlerini elle topluyoruz ve tahta tokmak ile tek tek kırıyoruz araya ezik çürük zeytin kaçmamasına özellikle dikkat ediyoruz kesinlikle makinede kırmıyoruz ve hemen tatlanması tuz dışında hiçbir madde kullanmıyoruz.  Hatay  Zeytinimiz tamamen doğal ve ev yapımıdır. Hatay Zeytinlerini hazırlarken sadece SU ve KAYA TUZU kullanıyoruz kesinlikle herhangi bir koruyucu ve katkı maddesi kullanmıyoruz.

Hatay Zeytini Nasıl Tüketilmelidir ? 

Halhalı Yeşil Zeytinimiz sadece doğal yöntemlerle kırılıp sadece tuz ile tadlandırıldığı için zeytin tüketilmek istendiğinde ilk anda kavanozdaki su berraklaşana kadar suyu değiştirilmeli zeytinler yıkanmalı daha sonra eğer zeytinin tadında hala acılık varsa 2 – 3 gün zeytindeki acılık gidene kadar temiz su ile sabah akşam suyu değiştirilmelidir. Bu işlemlerden sonra kullanıma hazır olan zeytinler 1 haftadan daha uzun sürede tüketilecekse zeytinin yumuşamaması için salamuralık turşuluk kaya tuzu eklenmelidir ( sofra tuzu eklemeyiniz ) biz her koşulda 1 kaşık tuz eklenmesini öneriyoruz. Tüketeceğiniz miktarda zeytin sudan geçirilip sofralara konmalıdır zeytin fazla tuzlu geldiyse bir kaç dakika suda bekletilip tuzu azaltılabilir.

Not: Eğer salamuralık- turşuluk kaya tuzunuz yoksa yağ ve limon ile de zeytininizi muhafaza edebilirsiniz.

Hatay Kırık Zeytin Kg Fiyatı

You may also like

Hatay’ a dair en güncel son dakika haberleri. Hatay Yöreseller

En Güncel Haberler ve Yeni Gönderilerden Haberdar Olmak için Abone Olabilirsiniz!

Hatay Yöreseller haberler. Hatay yöresel ürünler, yemek tarifleri, son dakika haberleri, güncel haberler, teknoloji haberleri, tarım hibe teşvik haberleri.

@2018 – Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı hatayyoreseller.com adresine aittir.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek amacıyla çerezleri kullanır. Siteyi kullanmaya devam ettiğinizde bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Daha Fazla Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası